Közösség a migráció és üldöztetés mérlegén

2018. április 16., címkék: református egyházak világközössége, református világközösség (rev), menekültügy

Tisztújítást tartott a Református Egyházak Világközösségének (REV) európai régiója április 12–13-i budapesti tanácskozásán. Az ülésen arról is döntöttek, hogy tovább folytatódik a migráció és menekültügy kérdéseinek két éve tartó kutatása. A témában a REV libanoni elnöke, Najla Kassab is felszólalt.

Köszönet a líbiai és szíriai egyházak tanúságtételéért

2014. március 04., címkék: református világközösség (rev), református egyházak világközössége, szíria

Egy háromnapos libanoni lelkészi látogatás során Setri Nyomi, a Református Egyházak Világközösségének főtitkára első kézből értesült azokról a kihívásokról, amivel a libanoni és szíriai keresztényeknek napjainkban szembe kell nézniük.